15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Stavanie mája v Rožnove pod Radhoštem

Destinácia: Česká republika, Zlínsky kraj, Rožnov pod Radhoštěm
Kód zájazdu: 1088044
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

08:00 hod odchod zo Žiliny, jazda sedačkovou lanovkou na Pustevny, osady neďalekej hory Radhošť, do nadmorskej výšky 1018 m. n. m. V polovici 18. storočia bola blízko drevenej radhošťskej kaplnky zriadená pustevna pre jedného pustovníka a odtiaľ pochádza dnešný názov tohto miesta. Posledným pustovníkom bol údajne Felix, ktorý vo svojom útočisku zomrel v r. 1784. Prechádzka k soche Radegasta, boha pohostinnosti, plodnosti a úrody. Podľa legendy nechali jeho modlu na vrchu hory postaviť Solúnski bratia Konšantín a Metod po svojom príchode na Veľkú Moravu. Hovorí sa, že jeho modla bola uložená v podzemnom chráme.
Návrat lanovkou k autobusu, pokračovanie do Rožnova pod Radhoštem, mestečka v údolí rieky Bečvy na úpätí hory Radhošť, ktoré sa môže chváliť niečím, čo inde nenájdete – domy voňajúce drevom dlhoročných jedlí. Tieto domy, ktoré kedysi obklopovali rožnovské námestie sa presunuli o pár metrov ďalej a predstavujú srdce známeho skanzenu.Spoločný vstup do Valašského múze a v prírode, najstaršieho múzea svojho druhu v strednej Európe. V múzeu sa stretneme s cieľavedomým úsilím o oživenie zabudnutých tradičných techník, ľudového umenia a obyčajov, ako aj s rekonštrukciou spoločenského života, obchodu i zábavy našich predkov.Osobné voľno na tradičnej ľudovej slávnosti „Stavění máje“, kde svoju zdatnosť pri jeho obtiažnom stavaní preukážu mladí muži z folklórneho súboru. Poďte sa s nami zabaviť a zatancovať si pri dobrej hudbe.
Počas osobného voľna možnosť navštíviť 32 metrov vysokú Jurkovičovú rozhľadňu postavenej na Karlovom kopci nad skanzenom. Táto unikátna rozhľadňa bola postavená podľa plánov architekta Dušana Jurkoviča z r. 1896. Zaujímavosťou stavby je, že všetky kováčske a klampiarske práce a väčšina tesárskych prác vrátane detailov boli vykonávané ručne za použitia starých, dnes už takmer nepoužívaných pracovných postupov. Medená 3 metrová vežička skrýva schránku, kde sú ukryté predmety zo súčasnosti- história vzniku rozhľadne, mince, ale napríklad i slivovica. Najvyššia vyhliadková plošina je vo výške 19 metrov, z ktorej sa Vám naskytnú nádherné výhľady do okolia.Cca o 17:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 19:00 hod


Cena zahŕňa:

dopravu zájazdovým a sprievodcu CK

Nepovinný príplatok:

zájazdové poistenie UNION 2 €/ osoba

Orientačné vstupné (úhrada pri objednávke)
Sedačková lanovka 8 €/dosp. os.; 6 €/seniori nad 65 r., ZŤP, deti, študenti; ZŤP/S zdarma
Skanzen 4 €/dosp. os.; 3,50 €/ seniori nad 65 r., ZŤP, študenti; 2 €/deti 6-15 r.; ZŤP/S zdarma


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Rožnov pod Radhoštěm

Generované systémom ProfiTour