Toskánsko

Destinácia: San Maríno, San Maríno
Kód zájazdu: 1208524
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Kultúra

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.  deň: Odchod z Prešova v popoludňajších hodinách, tranzit cez krajiny EÚ, noc v autobuse.

2. deň: V ranných hodinách príchod do  Florencie. Pešia prehliadka mesta: Národná knižnica,  Kostol Santa Croce  -  ukrývajúci náhrobky talianskych osobností, akými sú Michalengelo či Macchiavelli. Námestie Piazza delle Signoria, Palazzo Vecchio, Dóm Santa Maria del Fiore - jedna z najväčších katedrál na svete, Campanile - 82 metrov vysoká zvonica, Kostol San Lorenzo /najstarší kostol vo Florencii/, Ponte Vecchio - Starý most, Palazzo Pitti - palác Pitiovcov, ktorý je jedným z najväčších florentských palácov, Záhrada Boboli s množstvom fontán, citrusov a jaskýň. Presun do Vinci – výstava vynálezov a umenia Leonarda da Vinci, ubytovanie, nocľah.

3.deň: Po raňajkách odchod do  Sieny. Prehliadka mesta: Dóm a komplex múzeí Santa Maria della Scala, Následne odchod do Volterry a San Gimignana (UNESCO). Prehliadka námestia, Múzea alabastru, etruských hrobiek, mučiarne a rímskeho amfiteátra. Prechádzka po ochranných múroch s vyhliadkou na toskánsky vidiek s vinicami a olivami. Presun na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Raňajky, Navštívite Pisu a s ňou neodmysliteľne sa spájajúcu šikmú vežou, námestie zázrakov s dómom, baptistériom. Presun do mesta Lucca, nazývanej aj Rímom Toskánska. Prehliadka kostolov a mestských hradieb. Presun na ubytovanie, noc.

5. deň: Raňajky, odchod do Benátok, prehliadka mesta: Námestie San Marco, známe aj ako „salón sveta“ s Bazilikou San Marco a zvonicou Campanile, Dózov palác – príklad vycibreného benátskeho gotického štýlu, Most vzdychov /Ponte dei Sospire/. Odchod na Slovensko, noc v autobuse.

6. deň: Návrat do Prešova v dopoludňajších hodinách.


CK si v prípade nutnosti vyhradzuje právo zmeny trasy a poradia programu pri zachovaní obsahu zájazdu, prípadne presun iným dopravným prostriedkom počas prehliadky miest. Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny zájazdu je nevyhnutných najmenej 35 účastníkov.


San Maríno

Generované systémom ProfiTour