Klobásový festival v Békéscsabe

Destinácia: Maďarsko, Békešská župa, Békéscsaba
Kód zájazdu: 1230132
Cena od: 44 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Gastro

Výber termínu

23.10.2022 1 deň Last Minute 44 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Zájazd na výnimočný klobásový festival v maďarskej Békéscsabe. Je to tradičné a najväčšie gastropodujatie v Maďarsku aj v celej Strednej Európe.
Tento rok sa v Békéscsabe bude konať už 21. ročník klobásového festivalu. Je to najväčšie gastropodujatie nielen v Maďarsku, ale aj v celej Strednej Európe. Čakať tu bude na vás hudba, tanec, a samozrejme množstvo klobások od významných kuchárov. Nebudú samozrejme chýbať ani iné rozmanité špeciality a nápoje. Festival má mnoho sprievodných programov: ukážka tradičnej zabíjačky, súťaže vo výrobe klobás, príprava rôzných jedál, ochutnávky, tomboly, aukcie vína i klobás. Čaká vás bohatý sprievodný program, koncerty, programy pre detí... O zábavu máte zaručene postarané počas celého dňa.

Program zájazdu:
Odchod zo Slovenska bude v ranných hodinách. Prejdete naprieč celým Maďarsko až do jeho juhovýchodnej časti, k rumunským hraniciam. Po príchode budete mať na festivale osobné voľno, tak si svoj program budete môcť zorganizovať, ako vám to bude najlepšie vyhovovať. Podvečer sa vydáte na cestu domov, príchod na Slovensko je predpokladaný vo večerných hodinách.

Békešská Čaba
Práve v roku 2018 slávila Békescsaba 300 rokov od svojho založenia. Na jar roku 1718 prišla do Čaby prvá veľká skupina Slovákov. Boli medzi nimi rodiny zo Seliec, Rimavskej Bane, Rimavského Brezova, Čerenčian, Vyšnej Pokoradze a z Lehoty nad Rimavicou. 22 rodín, 111 ľudí založilo osadu, ktorá sa v nasledujúcich rokoch rozrastala, až v roku 1919 získala štatút mesta. Dovtedy bola najväčšou dedinou v Európe. V tom čase tvorili Slováci 52 % väčšinu obyvateľstva, 64 % z nich boli evanjelici. Silné pomaďarčenie spôsobilo, že v roku 2001 sa k slovenskej národnosti hlásilo už len 6 % obyvateľstva. Slováci si so sebou priviezli svoje zvyklosti a tradície, z ktorých mnohé pretrvávajú dodnes. Jednou z nich bola aj výroba klobás, a práve békeščabský klobásový fetival sa v Maďarsku teší veľkej popularite. Nečudo, veď Békešská Čaba dala svetu obľúbenú čabajskú klobásu, Čabajku.


V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• celodenný pobyt na klobásovom festivale
• sprievodca počas celého zájazdu k dispozícií
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z.


V cene nie je zahrnuté:
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď.
• poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 5 €
• odporúčané vreckové 20 € na osobu

Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Nitra - 7,00 €

Békéscsaba

Generované systémom ProfiTour