Pestrofarebná Ligúria s kúpaním v mori

Destinácia: Taliansko, Ligúria
Kód zájazdu: 961052
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách NON STOP cez Rakúsko do Talianska. Vo večerných hodinách príchod na ubytovanie v oblasti Janova, nocľah.

2.deň:
raňajky, odchod do prístavného mesta Janov – hlavné mesto Ligúrie a rodisko známeho moreplavca Krištofa Kolumba. Prechádzka centrom mesta (rodný dom Krištofa Kolumba, námestie Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, katedrála San Lorenzo, Dóm San Mateo, Palazzo Rossi s impozantnou zbierkou umenia, Morské múzeum a veľké akvárium – najväčšie akvárium v Taliansku), individuálna návšteva múzeí a galérií, návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, presun do Carrary – mesto známe ťažbou mramoru. Prechádzka historickým centrom mesta, návšteva lomov bieleho mramoru, z ktorého vytváral svoje diela známy sochár Michelangelo. Krátka zastávka v mestečku Sarzana, v ktorom sa nachádza bazilika z 13. storočia. Ubytovanie v oblasti La Spezia, možnosť kúpania v mori.

4.deň:
raňajky, celodenný pobyt pri mori, kúpanie, individuálne voľno, nocľah

. 5.deň:
raňajky, presun vlakom resp. loďou z mestečka La Spezia na návštevu jedného z najkrajších miest sveta – národného parku Cinque Terre. Tvorí ho päť dediniek, Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, ktoré sú vzájomne prepojené kľukatými cestičkami. Cinque Terre ponúka skvostné scenérie a nezabudnuteľné pohľady na prepojenie mora a skalnatých brál. Možnosť kúpania v mori, vo večerných hodinách odchod autobusom NON STOP na Slovensko.

6.deň:
v popoludňajších hodinách príchod na Slovensko.
Generované systémom ProfiTour